plakat informacyjny na temat konkursu palm

Izba Regionalna w Zielonkach oraz Sołectwo Zielonki we współpracy z Parafią pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zielonkach serdecznie zapraszają do uczestnictwa w VIII edycji konkursu pn. „Najpiękniejsza palma wielkanocna”. Konkurs odbędzie się w Niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023 roku przy kościele parafialnym pw. NNMP w Zielonkach.

Palmy będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci do lat 15 oraz młodzież od 16 lat i dorośli.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest stworzenie tradycyjnej palmy wielkanocnej i zgłoszenie jej do konkursu w niedzielę 2 kwietnia w godz. od 11:30 do 12:00 przy kościele w Zielonkach. Finał konkursu odbędzie się w tym samym dniu po mszy świętej o godz. 12:00, obok ołtarza polowego przy wejściu do zieloneckiej świątyni.

We wszystkich kategoriach konkursowych palmy mają zawierać wyłącznie materiały naturalne: wiklina, bukszpan, bazie, suche kwiaty, wstążki, bibuła itp. Pod uwagę nie będą brane prace zawierające elementy nietradycyjne.

Głównym kryterium oceny palm będzie nawiązanie do symboliki Kwietnej Niedzieli oraz pomysłowość, walory artystyczne, estetyka wykonania i bogactwo użytych materiałów.

Szczegółowy regulamin konkursu do pobrania: kliknij tutaj.