Danuta Zbroja

Imię i nazwisko: Danuta Zbroja

Data urodzenia:  02.05.1948

Miejsce urodzenia: Trzyciąż

Mama pochodziła z Trzyciąża, była krawcową. Ojciec pochodził z Sułoszowej, był rolnikiem, stolarzem i kołodziejem, dobrze im się wiodło. Podczas II w. światowej jako jeniec był zabrany z frontu na służbę do Niemiec. Nie było mu tam źle. Dziadkowie męża są z Zastowa po mieczu, po kądzieli z Prądnika Czerwonego. Odkupili majątek od Matejków. Mieli 14 dzieci, które dożyły starości. Ma dwóch braci starszych – o 10 lat i o 9 lat. Mieszkanka Batowic od ślubu, który odbył się 28.10.1972 roku. Mają z mężem dwóch synów (urodzeni jeden w 1972 r., drugi w 1981 r.), obaj mieszkają ze swoimi rodzinami w bezpośrednim sąsiedztwie, na ul. Rodzinnej. Z wykształcenia technik ekonomistka. Na pocz. lat 70. XX w stażystka w księgowości w Stacji Hodowli Roślin Ogrodniczych w Dziekanowicach, tam poznała męża. Potem pracowała w Krakowie na ul. Balickiej. Od 2015 r. przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Batowicach.

Zapraszamy do odsłuchania tego wyjątkowego nagrania, w którym mieszkaniec Gminy Zielonki dzieli się swoimi niezwykłymi wspomnieniami.

Identyfikator: 14.1.ZAC_Batowice_Danuta Zbroja (sygnatura tymczasowa)

Powyższe nagranie audio to tylko fragment wywiadu.
Pełna wersja jest dostępna do przesłuchania w Bibliotece w Zielonkach, której adres i godziny otwarcia znajdują się w zakładce „Kontakt”.